Wodzirej Weselny - Joongpol
Muzyka na wesele
W jakich zabawach uczestniczyliście na weselu.

Najlepszego wodzireja jakiego miałem możliwość spotkać na weselach w których uczestniczyłem był na wiejskim weselu. Nie wiem z czego to wynikało ale prawdopodobnie z niepowtarzalności samego wesela. Te na wsiach są zdecydowanie bardziej widowiskowe niż te które odbywają się w miastach. Wodzireje potrafią porwać do zabawy wszystkich zgromadzonych co nie zdarza się często na miejskich weselach. Potrafią zorganizować gry które integrują członków obu rodzin a nawet ludzi ze sobą niespokrewnionych.

Jedną z zabaw jakie pamiętam do dziś było gdy wodzirej kazał dobrać się w pary i poprzywiązywał mężczyzną do tylnej szlufki widelec, nóż lub łyżkę. Kobiety w tym czasie miały zawiązywane oczy i dostały do ręki puste butelki w które paty miały wsadzić wiszący sztuciec. Kupa śmiechu przy tym była. Przy innych zabawach wymyślanych przez wodzireja również dobrze się bawiłem ale ta jedyna najbardziej wbiła mi się do głowy. Potem wodzirej zaaplikował nam kolejna dawkę muzyki weselnej podczas której wszyscy dawali z siebie ile mogli na parkiecie. Nawet najstarsi goście byli bardzo zadowoleni z muzyki jaką maja możliwość posłuchać.

Jak widać na miano dobrego wodzireja wpływa nie tylko umiejętność zapełnienia czasu przeróżnymi grami i zabawami ale również umiejętność doboru muzyki pod kątem całego przekroju wiekowego. Żeby mieć pewność, że wybrany przez nas wodzirej jest gwarantem niezapomnianej nocy najlepiej kierować się przy jego wyborze metodą pantoflową i wybrać tego którego już ktoś ze znajomych sprawdził na własnym weselu.

Polecane Artykuły: